UA-15549805-4

Aby załagodzić ewentualne dolegliwości bólowe oraz  przyspieszyć proces gojenia po usunięciu zęba, należy o siebie w odpowiedni sposób zadbać.

Krwawienie
Proszę nie płukać ust wodą, nawet w przypadku braku krwawienia z zębodołu. Trzeba pamiętać, że częste płukanie ust nie zatrzymuje krwawienia, natomiast może opóźnić proces zdrowienia i nasilić ból.

W normalnych warunkach ślina może być podbarwiona krwią przez około 1 dzień. Jeżeli występuje większe krwawienie, to należy zwinąć czysty płatek gazy i umieścić ją na ranie ekstrakcyjnej, po czym utrzymywać ją pod naciskiem zębów przez 10 minut. Zwykle po tym okresie krwawienie ustępuje.

Ból
Efekt znieczulenia może utrzymywać się w ciągu 1 do 2 godzin po zabiegu. W miarę ustępowania znieczulenia możliwe jest odczuwanie bólu. Jeżeli jest on nasilony, proszę zażyć środek przeciwbólowy.

Zimne okłady
Proszę stosować zewnętrznie zimne okłady na policzek w okolicy usuniętego zęba. Należy przy tym zachować ostrożność, gdyż zbyt zimne okłady mogą nasilić ból i zahamować proces zdrowienia.

Posiłki
Proszę spożywać tylko miękkie pokarmy (bez ostrych przypraw) i przeżuwać je po stronie przeciwnej względem usuniętego zęba.

Oprócz tego należy unikać:
* palenia papierosów
* picia napoi alkoholowych i wód gazowanych
* ciężkiej fizycznej pracy

 

Umów się na wizytę już dziś

Skorzystaj z formularz kontaktowego aby umówić się na wizytę

Formularz kontaktowy

Klienci o nas