UA-15549805-4

Protetyka

Protetyka stomatologiczna to olbrzymi dział stomatologii, który zajmuje się uzupełnieniem brakujących zębów, odbudową utraconych tkanek zęba/ów w wyniku choroby próchnicowej lub urazu oraz rehabilitacją warunków zgryzowych.

W naszym gabinecie proponujemy Państwu cały wachlarz prac protetycznych począwszy od uzupełnień ruchomych poprzez stałe aż do najbardziej zaawansowanych odbudów na implantach.

 

Uzupełnienia stałe

Korona porcelanowa – to najczęstsza forma odbudowy tkanek pojedynczego zęba. Może być wykonana na podbudowie metalowej, cyrkonowej lub być pełnoceramiczną. Może być wykonana na zębach oraz na implantach

Uzupełnienia tymczasowe

Decydując się na pracę protetyczną w Activdent zawsze otrzymają Państwo pracę tymczasową na oszlifowane zęby. Nigdy nie przekroczycie progu naszego gabinetu bez zabezpieczenia tymczasowego.

Licówka

to uzupełnienie wysoce estetyczne i minimalnie inwazyjne służące do odbudowy pojedynczego zęba. Jest to praca pełnoceramiczna bez żadnej podbudowy, którą przyklejamy na stałe do licowej/zewnętrznej powierzchni zęba. Wielokrotnie nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania zęba w postaci szlifowania tkanek twardych.

Inlay, onlay , overlay

To trudne nazwy uzupełnienia pełnoceramicznego w postaci wkładu koronowego. Najprościej tłumacząc prace te to najwyższy standard uzupełnienia brakujących tkanek twardych zęba w bocznej/tylnej okolicy.

 

Most

to uzupełnienie bazujące na minimum dwóch zębach sąsiadujących z brakiem zębowym. Może być wykonany zarówno na podbudowie metalowej jak i cyrkonowej. Może być wykonany na zębach oraz na implantach. Należy pamiętać, że nie łączymy takich prac opierając się jedną stroną na zębie a drugą na implancie.

Uzupełnienie ruchome

– protezy całkowite
– protezy częściow
– protezy szkieletow
– protezy na zatrzaskach
– protezy oparte na implantach

 

Umów się na wizytę już dziś

Skorzystaj z formularz kontaktowego aby umówić się na wizytę

Formularz kontaktowy

Klienci o nas